250 x 250 Reklam Alanı

Eski adı Periscope olan Twitter’ın canlı yayın platformu Scope getirdiği özelliklerle yayıncılara para kazanma olanağı sağlıyor. Bu olanağı sağlamak için Scope, Süper Kalpler özelliğini kullanıcılarına sundu. Peki Süper Kalp nedir, ne işe yarar veya nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını yazımızda anlatmaya çalıştık.
Scope’un super hearts veya Türkçe ismiyle süper kalp özelliği uygulama içi satın alım olarak açıklanabilir. Canlı yayın sırasında izleyiciler tarafından ne kadar sayıda ekrana dokunulursa o kadar kalp gönderilebiliyor ve bunlar tamamen ücretsizdi. Yeni süper kalpler de ise har vurup harman savurma yapamayacaksınız çünkü bu kalpleri göndermek için önce satın almanız gerekmektedir. Alınan süper kalpler belli bir miktardan sonra paraya dönüştürülebilecek. Yayıncılar tarafından kazanç kapısı olmakla birlikte izleyiciler sevdikleri yayıncılara maddi anlamda da destek olabilecekler. Hemde onlarca kişi arasından yayıncının dikkatini kendi üstünüze çekebileceksiniz. Diğer bir avantajı ise yayıncılar direk servis üzerinden paralarını alabilecekler.
Peki bu özellik nasıl çalışmaktadır? Süper kalpleri şimdilik yalnızca canlı yayınlar sırasında satın alınıp gönderilebiliyor. Tekrar gösterimde ise bu özellik devre dışı bırakılmıştır. Bu kalpleri satın alıp gönderebilmek için Scope’un sanal para paketini yani jeton satıl almanız gerekektedir. Canlı yayın sırasında ekranı yukarı kaldırdığınız zaman süper kalp ver özelliğini açmış oluyoruz, burada karşımıza farklı kalp seçenekleri karşımıza çıkıyor. Bu kalplerden biri Temel süper kalpler, 33 jetona satın alınabiliyor. Diğer kalplerden birisi ise Süper kalpler, 66 jetona satın alınabilen kalpler ekranda gönderen kişinin ekran fotoğrafıyla birlikte görülüyor. 111 jetona alınan Deluxe süper kalpler ise kullanıcıların profil resimleriyle birlikte parıldayan bir efektle birlikte ekranda gösteriliyor. İstediğimiz kalp seçeneklerine sahip olmak için sol üstte bulunan jeton al seçeneğini kullanarak satın alma penceresine geçiş yapıyoruz. Burada size uygun olan jeton satın alma paketlerinden birini seçerek ödemeyi yaptıktan sonra paketiniz deki miktar kadar jetona sahip olmuş oluyorsunuz.
Gönderilen süper kalpler yayıncıların profillerinde yıldız olarak gözüküyor. Profilde gösterilen her yıldızın değeri, onun için harcanan jetona göre ölçülüyor. Örneğin bir izleyici 555 jeton karşılığında aldığı 5 Deluxe süper kalbi gönderiyorsa, yayıncı 555 yıldız kazanmış oluyor. Yıldız sayıları 185 bine ulaşmış olan yayıncılar ayda bir kez olmak üzere yıldızlarını gerçek paraya çevirebilmektedir. Böylelikle yayıncıların cebine 180 dolar gibi bir mevla girebileceği anlamına geliyor. Paket satın alım işlemleri Android cihazlar için Google Play üzerinden İos cihazlarda ise Apple Store üzerinden gerçekleştiği için yıldızlarınızı paraya çevrilirken belli bir komisyon alıyorlar. İlk süreçte ABD’de uygulamaya başlayacak olan özellik zamanla tüm ülkelerde faaliyete geçmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Sesli chat keyfi başlıklı makalemizde oseslichat, oseslichat.com ve sesli siteler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı