Bu aralar sonbaharın etkisinden midir, geçtiğimiz ayların gerginliğinden midir boşanmayı düşünüyorum diye başvuranlar yoğunlukta. Öncelikle “düşünüyor musunuz, istiyor musunuz?” diye başlıyorum sohbete… Bazen boşanmak en hayırlı yol, bazen de ilişkiyi toparlamak mümkün.
Uzun yıllar birlikte olabilmeyi başarmış mutlu çiftlere sırlarını sordugumuzda meselenin roket bilimi olmadığını görüyoruz. Sevgi karşılıklıysa geriye şefkat ve iletişim kalıyor.
Uzun bir beraberlik hayal ediyorsanız, ilişkiye sürekli kan verecek enerjiniz de olmalı. Çünkü hayat biz ona yüz vermezsek hemen sıkıcılaşır, ilişki de öyle. Kendinizi yenileyin! Kastım kuaföre gidip saç renginizi değiştirmeniz değil, yeni şeyler öğrenin… Yeni deneyimler yaşayın… Bu sizi yeniler, siz yenilendikçe eşiniz veya sevgiliniz size ilgi duymaya devam eder.
Ruh ikizi aramayın, her insan farklıdır. Siz de öyle! Farklılıklara saygı duyun, hatta besleyin. Enerjinizi ortak paylaşımlarınızı beslemeye odaklayın, gerisi gelecektir.
Nazik olun. Yaptıklarını elde bir kabul etmeyin, takdir edin. Bolca teşekkür edin, kelimeleriniz nazik ve özenli olsun.
Hitap sıfatlarınız olsun: Aşkım, canım, hayatım, sevgilim, birtanem….. gibi. Kimse şefkatten yorulmaz.
Yapışıp daraltmayın gözünüzü seveyim. Yapış yapış bir ilişki bir süre sonra sönmüş balona benzer. Hobileriniz olsun, kendi arkadaşlarınız.. kendi planlarınız, hayalleriniz… Aynı fırsatı ona da tanıyın!
Ara ara yalnız kalın, kimsesiz. Yürüyün, gezin, okuyun…. Bu çoğul yaşam dünyasında bunu yapabilmek size gizem katar…
Son olarak da şunu sormak isterim: Sevginiz şekilci mi, yoksa eşinizi o olduğu icin mi seviyorsunuz? Eğer onu “o” olduğu icin seviyorsanız, yargılamaktan vazgeçersiniz… Eşinizi o olduğu icin sevmeyi öğrenin.

Bir önceki yazımız olan Bedava sesli sohbet başlıklı makalemizde görüntülü sohbet, kameralı sohbet ve oseslichat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı