Sesli chat ban ve gag nedenleri? Sesli chat sitelerin sohbet ederken belirli kuralları vardır, Her sitenin ayrı ayrı kuralları vardır. Kalitli sitelerde kurallar genellikle aynıdır küfür, Argo, Reklam, Hakaret ( aşalayıcı ) Belirli saygın sitelerin genel kuralı bu şekilde.

Ban nedir ? Ban Kısa anlamak gerekirse, Ban kullanıcın yani misafir (user) sitenin belirli kurallarını ihlal ediyorsa öncelikle uyarı alır, Tabiki bu sitedeki Operatör’lerin insafınada kalmış bazı insanlar sabırlı oluyor yapıcı olarak bi kaç kez uyarabilir. Bazı arkadaşlar sabırsızdır direk ban atarak sizi siteden uzaklaştırır, Ban yediğiniz taktirde siteye erişim sağladığınızda you diye sohbet bölümü açılır bu sizin siteye girişinize engel konmuş demektir. Ban sebebleri 5,6 ya arılır size 1 günlükte ban atablirler 1 haftada ban atabilirler 1 ayda ban atabilirler birde aypi dediğimiz ban var aypi yediğinizde ban sizin direk ip adresine atılır bölelikle sizi kaldırmadığı taktirde siteye girişiniz engellenmiş olacaktır.

Gag nedir ? Oseslichat.com okuyucuları gag sizin sohbet ekranında atıldığı zaman rumuzun sol yanında kırmızı yuvarlak ortasında x işareti şekilde gözükür bu sizin sesli sohbet ekranını görüpde yazamamınıza neden olur şu şekilde açıklayalım espiri katarak ( kedinin çiğere baktığı gibi ) bakakalırsınız size yazı yazılsada görüp yazsanızda yazılar karşı tarafa iletilmez bunun adında gag deniliyor.

Arkadaş birde engel var buda gag gibi aynı içeriği içeriyor sizlere yardımcı olduysak ne mutlu bize huzurlu bir sitede huzurlu bir şekilde sohbet ederken keyifsiz insanlara huzur vererek sohbet etmenizi diliyoruz ..

Bir önceki yazımız olan İstanbul Sesli Chat başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı