Kimimizin en büyük sıkıntısı, kimimizin en rahatlıkla yaptığı bir faaliyet olarak bilinen ‘Yeni Arkadaş Edinme’ mevzusunun üzerinde durmakta yarar var. Her ne kadar zor süreçlerle geçen bir zaman olsa da elde edilen arkadaşlıklar bunların hakkını verebiliyor. Edindiğimiz arkadaşlar bize belki ailemizden daha yakın gelebilir veya ailemizden sonra gelecek en önemli insanlarda olabilir. Hayatımız boyunca yanımızda durabilecek insanlardır onlar. Olduğumuz gibi bizi kabul eden, yanlışlarımızı söyleyerek bize çoğu şeyi öğretirler aslında.
Yeni arkadaşlar edinmek göz korkutucu gelebilir, ama elde edilen arkadaşlıklar gösterilen çabaya kesinlikle değer niteliktedir. Sonuç olarak, arkadaşlarınız hayatınızın büyük bir parçasıdırlar. Yaşam boyu sizinle birlikte olan, iyi ve kötü anlarınızı, neşenizi ve acınızı paylaşan kişilerdir onlar. Arkadaşlar olmasaydı, hayat çok farklı olurdu. Onlar olmasaydı, biz olduğumuz kişi olamazdık.
Her ne kadar sadece sıradan ya da gerçek arkadaşlar edinmek isteseniz de sonuç hep böyle olur. İnanmayabilirsiniz ama ben, ilk ve ortaokul yıllarında son derece sessiz ve içine kapanık bir kızdım. Yüksel okuldayken bu yaşam tarzını devam ettirdiysem de, sonradan daha konuşkan olmaya başladım. Üniversitenin ilk zamanları ve devamında, P&G (eski arkadaşım), benim daha da sosyal olmamı sağladı. Bugün ise; blog yayımlamak, insanlarla yüz yüze görüşerek onlara rehberlik yapmak ve atölye çalışmaları düzenlemek gibi kişisel hayatımı diğer kişilere açtığım işler yapıyorum. Daha gençken, gelecekte nasıl biri olacağımı düşünseydim, bugün ki kadar dışa dönük ve etkileyici olacağım aklımın ucundan bile geçmezdi.

Bir önceki yazımız olan Almanya Sesli chat başlıklı makalemizde görüntülü chat, görüntülü sohbet ve kameralı chat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı